Wiercenie studni

"Pierwsze historyczne metody wiercenia studni zastosowano około 1800 lat p.n.e. w Chinach oraz Egipcie do budowy piramid oraz wydobycia solanek..."

Czytaj więcej »

Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 8:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 14:00

Tel.: +48 509-601-673
E-mail: biuro@wierconestudnie.pl

Dlaczego własna studnia?

Rosnące ceny na rynku zmuszają nas do redukcji kosztów i zmniejszania bieżących rachunków. Marzysz o zdrowej, bogatej w minerały i wolnej od chloru wodzie? Być niezależnym od wodociągów miejskich? Niemożliwe? Postaw na własne źródło wody a przekonasz się, że własna studnia jest dobrym wyborem.

Studnie wiercone wykonywane są w celu zaopatrzenia w wodę domów i ogródków działkowych. Tzw. studnie ogrodowe wykorzystywane są również do nawadniania gospodarstw rolnych oraz innych obiektów. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia proponujemy Państwu najlepsze i najnowsze rozwiązania. Nasze odwierty mają średnicę Ø 168. Daje nam to najlepszą przepustowość wody oraz gwarancję długoletniego eksploatowania.

Rodzaje studni wierconych (istnieją dwie metody wiercenia studni):

Studnie głębinowe: teoretycznie maksymalna głębokość studni głębinowej jest nieograniczona. W większości rejonów Polski wierci się je do 30 metrów głębokości. Jednymi z najgłębszych studni wierconych są studnie oligoceńskie mają one ponad 100 metrów głębokości. Studni głębinowej mają wystarczającą wydajność, dla zaopatrzenia w wodę domu, działek ogrodowych itp. pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za wodę a nawet korzystać z niej bezpłatnie tak aby zaspokoić potrzeby całego gospodarstwa. W odwiert studni głębinowej wkładamy najwyższej jakości rury osłonowe PCV posiadające atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny nr HK/W/0101/01/2009. Rury wykonane przy zastosowaniu najnowszych technologii zgodnie z certyfikatem DIN EN ISO 9001:2000. Na dnie odwiertu montowany jest filtr z okładziną żwirową po którym woda zdatna jest do bezpośredniego spożycia. W rurach osłonowych umieszczana jest pompa głębinowa, której zadaniem jest dostarczanie wody do instalacji wodnej. Posiadamy w sprzedaży pompy firmy HYDRO-VACUUM S.A. Grudziądz.

Studnie abisyńskie: wiercone są maksymalnie do 15 metrów głębokości ze względu na ograniczający ją zestaw hydroforowy. Studnie abisyńskie wykonuje się gdy zwierciadło wody jest do 6-7 metrów poniżej poziomu gruntu. Jeżeli woda znajduje się poniżej tej głębokości hydrofor narażony jest na uszkodzenie ponieważ nie będzie w stanie zaciągnąć wody do instalacji. Przy tego typu studniach nie ma większego znaczenia głębokość warstwy wodonośnej w której umieszony jest filtr.
Nasza firma wykonuje studnie na maksymalną głębokość 30 metrów o średnicy Ø 165. Studnie wykonujemy zawsze według wymagań inwestora, staramy szukać się wody w wyznaczonym przez klienta obszarze. Zakres wykorzystywania studni jest różnoraki od: zaspokojenia podstawowych potrzeb gospodarstwa domowego, po pod budowę domów czy bieżącą wodę na ogrodach działkowych tzw. studnie ogrodowe.

Studnie głębinowe cennik:

Studnie głębinowe Ø 110-168 mm
Cena wiercenia studni od 100 PLN za mb

Masz pytania? Zadźwoń do nas:

Tel: 509-601-673