Jak możemy Ci pomóc?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mejlowo lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zadzwoń teraz
Jesteśmy liderem w odwiertach studni głębinowych na Dolnym Śląsku, dostarczamy najwyższej jakości usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Studnie głębinowe Rawicz / Wiercenie studni Rawicz

Wielu naszych Klientów zastanawia się nad budową studni głębinowej. Rawicz to miejsce, gdzie tego tupu rozwiązania są bardzo popularne. Warto jednak zaznaczyć, że mimo wysokiej ceny takiego projektu, budowa studni głębinowej jest inwestycją, która zwraca się w ciągu kilku lat. Jak to jest możliwe? Woda pobierana ze studni jest całkowicie darmowa. Jeśli podczas budowy studni w Rawiczu podłączysz wodę również do domu zapomnisz o rachunkach za wodę. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile będzie kosztowała budowa studni na Twojej posesji skontaktuj się z nami.

Czy posiadanie studni głębinowej w Rawiczu jest opłacalne?

Tak, jak wspomnieliśmy, woda ze studni jest całkowicie darmowa. Budując dom, podlewając ogród, korzystając z wody w domu zapomnisz o jakichkolwiek rachunkach. 

Pamiętaj jednak! Przed budową studni, przed zakupem działki, na której chcesz wywiercić studnię należy sprawdzić warunki geologiczne na tym terenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ w Polsce są miejsca, w których woda może się nie pojawić lub znajduje się bardzo głęboko. W drugim przypadku inwestycja będzie bardzo kosztowna. Dlatego podczas zakupu działki należy upewnić się, że jest możliwość podłączenia siedzi wodociągowej lub wiercenie studni głębinowej. 

Nasi Klienci bardzo często spotykają się z decyzją odmowną dotyczącą podłączenia instancji wodno-kanalizacyjnej. Powodem jest m.in. duża odległość od punktu podłączeniowego. Są przypadki, w których to Klient rezygnuje z takiego rozwiązania ze względu na duże koszty z nim związane. Idealną alternatywą w tym przypadku jest właśnie wiercenie studni. Rawicz to miasto, gdzie zaufało nam wiele osób.

Całkowity koszt budowy studni jest porównywalny często z przyłączem wodno-kanalizacyjnym. Różnica polega na tym, że w przypadku studni głębinowej woda jest całkowicie darmowa. W domu jednorodzinnym ma to ogromne znaczenie, ponieważ oprócz użytku jej do celów bytowych możesz wykorzystywać ja do podlewania ogrodu, małych upraw przydomowych czy też do mycia samochodu. 

Jaka cena za wiercenie studni powinna budzić niepokój?

Wybierając firmę specjalizującą w odwierty studni głębinowych zazwyczaj Klienci kierują się ceną. Warto dopytać co wpływa na wyższą cenę usługi. Jednym z powodów może być metoda wiercenia lub średnica otworu. Należy wziąć pod uwagę również to co wchodzi w cenę usługi. Cena odwiertu w jednej firmie może być znacznie wyższa niż w drugiej, ponieważ zawiera materiały potrzebne do odwiertu studni. W tym przypadku Klient nie musi się martwić o ewentualne problemy, które mogą się pojawić podczas odwiertu. Zwracamy szczególną uwagę na jakość materiałów. Pamiętamy, aby posiadały one atesty szczególnie w sytuacji, kiedy woda z Twojej studni głębinowej będzie wykorzystywana również do użytku domowego.

Czy można zaoszczędzić na odwiercie studni głębinowej?

Planując budowę studni głębinowej, warto znaleźć firmę, która dokonuje analizy gruntu. Tworzenie licznych odwiertów próbnych w celu zlokalizowania warstwy wodonośnej może znacząco podnieść cenę planowanej inwestycji. Firma Wierconestudnie.pl w ramach wykonywanej usługi odwiertu studni głębinowej w Rawiczu lub innym mieście bada grunt i podaje szacunkową głębokość, na której może znajdować się woda. Badań dokonujemy w oparciu o mapy hydrologiczne oraz własną wewnętrzną dokumentację gromadzoną od ponad 20 lat. 

Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się nami.