Jak możemy Ci pomóc?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mejlowo lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zadzwoń teraz
Jesteśmy liderem w odwiertach studni głębinowych na Dolnym Śląsku, dostarczamy najwyższej jakości usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Studnie głębinowe Kalisz / Wiercenie studni Kalisz

Budowa studni głębinowych w Kaliszu to prosta i opłacalna inwestycja, dla osób które chcą zaoszczędzić pieniądze dzięki posiadaniu własnego ujęcia wody. Jest to idealna alternatywa dla przyłącza do sieci wodociągowej. 

W przypadku korzystania z wody miejskiej jesteśmy zobowiązani do comiesięcznych opłat za korzystanie z wody według bieżącego zużycia. Studnie wiercone w Kaliszu lub w innych polskich miastach pozwalają na korzystanie z wody niemal za darmo. Własne ujęcie wody rekomendowane jest przede wszystkim dla m.in.:

  • dużych gospodarstw domowych,
  • miejsc/przedsiębiorstw, gdzie zapotrzebowanie na wodę jest duże,
  • do obsługi systemu nawadniania automatycznego. 

Dzięki posiadaniu własnego, darmowego źródła wody jesteś niezależny od awaryjnej sieci wodociągowej, z której woda często transportowana jest starymi, skorodowanymi rurami. Dodatkowo jest ona chlorowana, co wpływa na gorszy smak i zapach.

Rodzaje studni

W Polsce najczęściej spotykamy się z trzema rodzajami studni. Zastosowanie jednej z nich jest uzależnione  m.in. od głębokości, wydajności oraz przeznaczenia. 

Najpłytszymi ze studni są studnie kopane, których głębokość wynosi zazwyczaj do kilku metrów. Stosowane zazwyczaj do podlewania niewielkich ogródków ze względu na słabą wydajność. Woda z nich nie jest zdatna do picia ze względu na przenikające z gruntu zanieczyszczenia. Głębszymi studniami są studnie abisyńskie i głębinowe. Studnie abisyńskie są dużo płytsze od studni głębinowych, które mają największą wydajność i sięgają nawet do 100m.

Jaki rodzaj studni wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego rodzaju studni należy na początku wziąć pod uwagę warunki geologiczne panujące na danym terenie oraz przeznaczenie studni. 

Studnie kopane – są wykorzystywane w miejscach, gdzie woda znajduje się bardzo płytko. Należy jednak wiedzieć, że tego rodzaju studnie mają ograniczoną funkcjonalność. Można wykorzystać nie do podlewania małego ogródka jednak woda z niej nie może być wykorzystywana do spożycia ze względu na znajdujące się w niej zanieczyszczenia przenikające z gruntu. Niestety nie jest ona również dobrym rozwiązaniem do nawadniania ogrodu ze względu na bardzo małą wydajność.

Studnie abisyńskie – podobnie jak studnie kopane występują tam, gdzie znajdują się płytkie warstwy wodonośne. Wydajność takiej studni jest większa niż w przypadku studni kopanej, mimo to woda z niej nie może być wykorzystywana do użytku domowego ze względu na zanieczyszczenia, o których wspomnieliśmy powyżej,

Studnie głębinowe – najbardziej popularne w dzisiejszych czasach ze względu na ich dużą funkcjonalność. Są idealne do nawadniania ogrodu oraz do użytku domowego. Ich duża wydajność oraz głębokość sięgająca w Polsce zazwyczaj ok. 30m pozwala nawodnić nawet największy ogród i dostarczyć wodę dobrej jakości, która nie zawiera substancji znajdujących się w glebie. 

Gdzie zaplanować wiercenie studni?

Lokalizacja budowy studni głębinowej może być dowolna. Należy jednak pamiętać o kilku obostrzeniach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Najważniejsze aby studnia głębinowa znajdowała się minimum 5m od granicy działki (nie jest to warunek konieczny przy budowie wspólnej studni z sąsiadem), min. 7,5m od przydrożnego rowu. Ze względu na bezpieczeństwo, ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do ujęcia wody, studnia głębinowa powinna być wybudowana 15m od budynków inwentarskich oraz zbiorników na szambo.

Odwiert studni głębinowej w Kaliszu i okolicach powinien zostać zlecony profesjonalnej firmie. Najlepiej takiej, która kompleksowo świadczy usługi od odwiertu studni głębinowej poprzez podłączenie ujęcia wody do domu oraz montaż ewentualnej stacji uzdatniania wody.  Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ nie musisz szukać odrębnych specjalistów, którzy wykończą pozostałe niezbędne prace, a poza w przypadku potrzeb serwisowych przyjeżdża do Ciebie jedna firma, która kompleksowo wykona wszystkie niezbędne czynności w jednym czasie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami.