Jak możemy Ci pomóc?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mejlowo lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zadzwoń teraz
Jesteśmy liderem w odwiertach studni głębinowych na Dolnym Śląsku, dostarczamy najwyższej jakości usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Studnie głębinowe Sieradz / Wiercenie studni Sieradz

Wielu inwestorów zastanawia się nad wiercenie studni w Sieradzu ze względu na jej cenę. Nie należy w tym przypadku sugerować się cena, ponieważ koszty studni bardzo szybko się zwracają, a co najważniejsze można z niej pobierać wodę bez jakichkolwiek ograniczeń, całkowicie za darmo. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztowała budowa studni na Twojej posesji skontaktuj się z nami.

Czy posiadanie własnego ujęcia wody jest opłacalne?

Wielu z nas planując zakup działki nie sprawdza warunków geologicznych występujących na danym terenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ w Polsce znajdują się miejsca, w których warstwy wodonośne są bardzo głęboko lub woda może nie pojawić się wcale. Dlatego podczas zakupu działki warto upewnić się, czy istnieje możliwość podłączenia siedzi wodociągowej, a jeśli nie to, czy jest możliwość wywiercenia na niej studni głębinowej. 

PAMIĘTAJ! Jeśli planujesz zakupić konkretną działkę oraz projekt domu na początku upewnij się, że na tym terenie jest przyłącze wodno-kanalizacyjne i czy jest możliwość podłączenia się pod instalację. 

Niestety nasi Klienci coraz częściej spotykają się z odmową podłączenia instalacji wodno-kanalizacyjnej ze względu na dużą odległość od punktu podłączeniowego. Często rezygnują z przyłącza ze względu na duże koszty z nim związane, dlatego idealną alternatywą jest wiercenie studni głębinowych. Sieradz to jedno z miast, gdzie świadczymy takie usługi. Warto zaznaczyć, że woda ze studni jest całkowicie darmowa. 

Rodzaje studni:

W Polsce najczęściej budowane są trzy rodzaje studni, które można wybudować na prywatnej posesji.

 • Studnia kręgowa – studnia kopana ręcznie, zbudowana z cembrowiny (kręgów betonowych). Jest to płytki otwór szeroko średnicowy, woda pobierana jest z płytkich warstw gleby przez co jest mocno zanieczyszczona i nadaje się wyłącznie do podlewania ogrodu.
 • Studnia abisyńska – studnia wiercona wąsko średnicowa. Ze względu na jej niewielką głębokość i małą średnicę nie jest ona zbyt wydajna. Pobierana z niej woda jest zanieczyszczona podobnie jak w przypadku studni kopanej.
 • Studnia głębinowa – studnia wiercona wąsko średnicowa. Zwykle wiercona za pomocą tzw. płuczki. Są to studnie głębokie Sieradz pobierające wodę z warstwy wodonośnej, która zazwyczaj znajduje się pod warstwą nieprzepuszczalną, dzięki czemu nie przedostają się do wody zanieczyszczenia z gleby tak, jak w przypadku studni kręgowej oraz abisyńskiej. Woda z niej pobierana jest zdatna do picia po wcześniejszej filtracji. 

Jeśli głównym celem odwiertu studni w Sieradzu lub innym polskim mieście jest korzystanie z wody pitnej jedynym odpowiednim rozwiązaniem jest budowa studni głębinowej. Warto skorzystać z firmy, która dokona odwiertu profesjonalnym sprzętem i dostarczy atestowane materiały do budowy takiego ujęcia. Jeśli jesteś zainteresowany odwiertem studni skontaktuj się z nami.

Etapy powstawania studni głębinowej Sieradz:

 1. Lokalizacja miejsca odwiertu.
 2. Przygotowanie terenu, na którym zostanie zbudowana studnia.
 3. Odwiert do pierwszej warstwy wodonośnej tzw. metodą płuczkową.
 4. Osadzanie rur osłonowych oraz filtracyjnych.
 5. Oczyszczenie studni.
 6. Badanie wydajności studni.
 7. Montaż pompy głębinowej.
 8. Montaż obudowy studni. 
 9. Montaż przyłącza wodno-elektrycznego.

Formalności dotyczące odwiertu studni:

Odwiert studni głębinowej na prywatnej posesji wiąże się z dopełnieniem kilku formalności urzędowych. W niektórych przypadkach należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne. Dotyczy to studni głębinowych, których głębokość sięga poniżej 30m, a wydajność przekracza 5,0 m³/h.

Obecnie pozwolenie na budowę studni głębinowej nie jest wymagane. Należy jednak pamiętać o prawie budowlanym, w którym określone są warunki techniczne, którym odpowiadają budynki oraz ich usytuowanie. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.