Jak możemy Ci pomóc?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mejlowo lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zadzwoń teraz
Jesteśmy liderem w odwiertach studni głębinowych na Dolnym Śląsku, dostarczamy najwyższej jakości usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Studnie głębinowe Kluczbork / Wiercenie studni Kluczbork

Jeśli planujesz budowę domu lub już w nim mieszkasz najlepszym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy jest wiercenie studni. Woda pobierana ze studni głębinowej w Kluczborku, ale też w dowolnym innym mieście jest całkowicie darmowa, a wykorzystać ją możesz do budowy domu, podlewania ogrodu, mycia samochodu i wielu innych czynności.

Jeśli już będziesz zdecydowany na budowę własnego ujęcia wody bardzo ważne jest, aby było ono dobrane odpowiednio do warunków terenu. Należy wiedzieć jaki rodzaj gruntu znajduje się na Twojej posesji oraz na jakich głębokościach znajduje się warstwa wodonośna, ponieważ między innymi od tego uzależniona jest cena Twojej inwestycji. Jeśli nie posiadasz takich informacji nasza firma Wierconestudnie.pl pomoże ustalić wszystkie szczegóły całkowicie za darmo. 

Jeśli w przyszłości woda ze studni ma służyć do użytku domowego najlepszym rozwiązaniem będzie studnia głębinowa. Kluczbork to jedna z lokalizacji, gdzie wykonujemy takie projekty. Studnie kręgowe zbudowane z kręgów betonowych są płytkie oraz mało wydajne. Odchodzi się od tego typu inwestycji, ponieważ woda w niej jest mocno zanieczyszczona substancjami występującymi w glebie i ze względu na jej małą wydajność nie ma możliwości podłączenia takiej studni do domu.

Sposoby wiercenia studni głębinowej

Studnię głębinową można wiercić dwoma metodami. Jest to uzależnione od głębokości warstw wodonośnych znajdujących się na danym terenie. Tzw. metoda ręczna jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku płytkich warstw wodonośnych,  łatwego terenu do kopania (np. pokłady piasku), jeśli nie ma dojazdu do miejsca odwiertu. Odwiert metodą mechaniczną można wykonać na bardzo trudnym podłożu. Zazwyczaj stosuje się go w przypadku terenu, gdzie warstwy wodonośne znajdują się na dużych głębokościach. Odwiert mechaniczny wykonywany jest tzw. metodą płuczkową- za pomocą wody.

Odwiert studni - wyznaczenie miejsca

Przed rozpoczęciem wiercenia studni należy zbadać teren, na którym planowana jest inwestycja. Wybór odpowiedniego miejsca na odwiert studni pomoże Ci zaoszczędzić na przyłączu wodno-elektrycznym, a w przyszłości nie będziesz miał problemów z zagospodarowaniem terenu. Pamiętaj, że podczas wyboru odpowiedniego miejsca należy również zachować odpowiednie odległości:

  • 5m od granicy działki,
  • 7,5m od rowu przydrożnego,
  • 15m od szamba, kompostownika, budynku inwentarskiego itp.
  • 30m od drenażu rozsączającego oczyszczone ścieki do gruntu,
  • 70m od drenażu rozsączającego nieoczyszczone ścieki do gruntu, od wybiegu dla zwierząt hodowlanych.

Proces powstawania studni głębinowej w Kluczborku

Jeśli wybrałeś już właściwe miejsca, na którym będzie znajdowała się Twoja studnia głębinowa możesz zacząć jej budowę. Warto do tych czynności wybrać profesjonalną firmę, aby w przyszłości nie borykać się z problemami związanymi np. z małą wydajnością studni lub jej zapiaszczeniem. Należy również pamiętaj, aby wybrana przez Ciebie firma robiła usługę kompleksowo włącznie z przyłączem wodno-elektrycznym oraz ewentualnym montażem stacji uzdatniania wody. Jeśli w przyszłości pojawi się jakiś problem to rozwiąże go wykonawca, w przypadku kilku firm często ciężko jest zweryfikować, która firma odpowiedzialna jest za daną awarię. Nasza firma zajmuje się kompleksowo wszystkim, co jest związane z odwiertem studni głębinowych w Kluczborku. Skontaktuj się z nami.

Pierwszym etapem powstawania studni głębinowej jest wydrążenie w ziemi otworu pionowego aż do warstwy wodonośnej. Kolejnym etapem jest umieszczenie rury filtracyjnej w studni oraz rur atestowanych do studni głębinowej. Przestrzeń znajdującą się między rurą filtracyjną, a otworem należy wypełnić osypką żwirową. Ostatnią czynnością wykonywaną podczas odwiertu studni jest oczyszczenie otworu wiertniczego. Woda w otworze studziennym zostaje przepompowana za pomocą pompy głębinowej. W ten sposób pozbywamy się resztek urobku. Na koniec sprawdzamy wydajność studni głębinowej, na której podstawie Klient może dobrać odpowiednią pompę głębinową. 

Oprócz budowy studni bardzo ważny jest dobór pompy głębinowej lub zestawu hydroforowego. Istotne jest to, aby pompa głębinowa była mniej wydajna niż maksymalna wydajność studni, a wysokość podnoszenia zapewniała utrzymanie odpowiedniego ciśnienia wody w całej instalacji. W skład zestawu hydroforowego wchodzi tzw. pompa tłocząca wodę, włącznik ciśnieniowy wraz ze sterownikiem. Pojemność zbiornika ciśnieniowego powinna zostać dobrana odpowiednio do potrzeb Klienta – przeznaczenia wody.

Wykończenie studni

Studnie głębinowe w Kluczborku można wykończyć obudową PCV. Prócz schludnego wyglądu studni jest to doskonałe zabezpieczenie przed mrozami. Posiadając obudowę studni nie musisz się martwić o zabezpieczanie pompy głębinowej na zimę.