Jak możemy Ci pomóc?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mejlowo lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zadzwoń teraz
Jesteśmy liderem w odwiertach studni głębinowych na Dolnym Śląsku, dostarczamy najwyższej jakości usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Studnie głębinowe Wrocław / Wiercenie studni Wrocław

Studnie głębinowe we Wrocławiu cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ ten teren charakteryzuje się dobrą jakością wody, a także dużą wydajnością tego rozwiązania. Głębokość studni jest nieograniczona jednak na terenie Polski sięga ona zazwyczaj do głębokości ok. 30 metrów. Najgłębszymi studniami wierconymi z wodą spożywczą na terenie Wrocławia są studnie sięgające do głębokości 100-300 metrów. Oczywiście zdarzają się głębsze odwierty, których głębokość mierzona jest w granicach 500 metrów. Występują one m.in. w Łodzi.

Woda pobierana z wierconej studni znajduje się zazwyczaj pod warstwami nieprzepuszczalnymi. Oznacza to, że woda pobierana z otworu nie jest zanieczyszczona składnikami mikrobiologicznymi oraz chemicznymi, które znajdują się w glebie. Woda z wierconej studni we Wrocławiu, ale też w innych miastach pobierana jest dzięki pompie głębinowej. Jej moc uzależniona jest od kilku czynników: m.in. wydajności studni, lustra statystycznego oraz lustra dynamicznego. 

Studnia głębinowa jest doskonałym rozwiązaniem do podlewania Twojego ogrodu, gospodarstwa domowego, a dzięki odpowiedniej filtracji jest również zdatna do bezpośredniego spożycia. To także dobre rozwiązanie dla agroturystyki, gospodarstw rolnych czy też działek rekreacyjnych. Właściciele studni głębinowej mogą zaoszczędzić na rachunkach za wodę, korzystając z niej całkowicie za darmo.

Do budowy studni głębinowych używamy:
 • rur studziennych z atestem higienicznym nr HK/W/0101/01/2009,
 • preparatów bakteriobójczych,
 • ekonomicznych urządzeń wiertniczych.
 • środków wiertniczych w 100% biodegradowalnych,
 • środków do odkażania studni, które są zatwierdzone i certyfikowane higienicznie,
Odwiert studni w kolejnych etapach:
 1. Wybór właściwej lokalizacji
  Dokonujemy analizy terenu na mapach hydrogeologicznych, na podstawie których sprawdzamy występowanie wód głębinowych. Nasz geolog natomiast określa głębokości warstwy wodonośnej na danym terenie. Jeśli jest to możliwe Klient samodzielnie wyznacza miejsce, w którym chciałby mieć wybudowaną studnię głębinową. Wrocław to miasto, gdzie zrealizowaliśmy wiele tego typu projektów.
 2. Wiercenie otworu do poziomu warstwy wodonośnej,
  Otwór studzienny wykonywany jest profesjonalną maszyną wiertniczą z zastosowaniem metody płuczkowej.
 3. Montaż rur osłonowych i filtra szczelinowego,
  Wspólnie tworzą kolumnę rur eksploatacyjnych. To właśnie w niej, po oczyszczeniu otworu wiertniczego, montowana jest pompa głębinowa.
 4. Zastosowanie osypki ze żwiru kwarcowego
  Osypka zwiększa wydajności studni i minimalizuje naturalne skutki zapiaszczenia się studni.
 5. Montaż korka iłowego
  Korek iłowy montowany jest na poziomie rury osłonowej. Uniemożliwia on przedostawanie się zanieczyszczonych wód do warstw wodonośnych.
 6. Przepompowanie odwiertu studziennego mieszanką wody z preparatami bakteriobójczymi
  Po zakończeniu odwiertu studnia głębinowa powinna być odkażona oraz dobrze oczyszczona. Czynności te chronią wody głębinowe przed ich skażeniem.
 7. Pompowanie oczyszczające
  Odbywa się za pomocą pompy głębinowej. Otwór studzienny jest przepompowywany do momentu aż uzyskamy czystą wodę.
 8. Pompowanie pomiarowe
  Służy do określenia wydajności studni. Między innymi na tej podstawie dopierana  jest popa głębinowa.
 9. Montaż pompy głębinowej
  Pompa głębinowa montowana jest w otworze eksploatacyjnym. 
 10. Montaż obudowy studziennej
  Jest to obudowa PCV, która chroni przed przemarzaniem.