Jak możemy Ci pomóc?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mejlowo lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zadzwoń teraz
Jesteśmy liderem w odwiertach studni głębinowych na Dolnym Śląsku, dostarczamy najwyższej jakości usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Studnie wiercone

Studnie głębinowe

Teoretycznie maksymalna głębokość studni głębinowej jest nieograniczona. W większości rejonów Polski wierci się je do 30 metrów głębokości. Jednymi z najgłębszych studni wierconych z wodą spożywczą są studnie oligoceńskie. Mają one 100-300 metrów głębokości. Studnie głębinowe mają wystarczającą wydajność dla zaopatrzenia w wodę domu, działek ogrodowych, sadów, upraw rolnych itp. Dodatkowo pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za wodę, a nawet korzystać z niej bezpłatnie, jednocześnie zaspokajając potrzeby całego gospodarstwa.

W odwiert studni głębinowej instalujemy najwyższej jakości rury osłonowe PCV posiadające atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny nr HK/W/0101/01/2009. Rury wykonane są przy zastosowaniu najnowszych technologii, zgodnie z certyfikatem DIN EN ISO 9001:2000. Na dnie odwiertu montowany jest filtr szczelinowy z okładziną żwirową. Następnie studnia zostaje odkażona środkami przeznaczonymi do tego celu. Kolejnym etapem prawidłowo wykonanej studni jest umieszczenie korka iłowego w okół rury, który zapobiega dostawaniu się wód gruntowych, bakterii i zanieczyszczeń do warstw wodonośnych. Po tym zabiegu woda jest zdatna do bezpośredniego spożycia. W rurach osłonowych umieszczana jest pompa głębinowa, której zadaniem jest dostarczanie wody do instalacji. W sprzedaży posiadamy pompy firmy HYDRO-VACUUM S.A. Grudziądz, Omnigena, Belardii, IBO.

Do odwiertów używane są:

  • najwyższej jakości rury studzienne z atestem higienicznym i certyfikatem jakości
  • biodegradowalne w przeciągu 48 h środki wiertnicze
  • preparaty bakteriobójcze
  • sprawdzone środki do odkażania studni zatwierdzone i certyfikowane higienicznie
  • ekonomiczne urządzenia wiertnicze

STUDNIE WYKONUJEMY METODĄ RĘCZNĄ Z ZASTOSOWANIEM RUR OSŁONOWYCH ORAZ MASZYNOWO PRZY UŻYCIU LEWEGO OBIEGU PŁUCZKI.

Studnie abisyńskie

Są to studnie wąsko średnicowe Ø 50 mm, wiercone maksymalnie do 15 metrów głębokości ze względu na ograniczający je zestaw hydroforowy lub pompę ręczną. Studnie abisyńskie wykonuje się gdy zwierciadło wody znajduje się max. 6-7 metrów poniżej poziomu gruntu. Jeżeli woda jest poniżej tej głębokości, hydrofor narażony jest na uszkodzenie, ponieważ nie będzie w stanie zaciągnąć wody do instalacji. Przy tego typu studniach nie ma większego znaczenia głębokość warstwy wodonośnej, w której umieszczony jest filtr. Problemem, który towarzyszy tym typom studni jest niemożliwość oczyszczenia otworu studziennego w przypadku zapiaszczenia ze względu na jego małą średnicę.