Jak możemy Ci pomóc?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mejlowo lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zadzwoń teraz
Jesteśmy liderem w odwiertach studni głębinowych na Dolnym Śląsku, dostarczamy najwyższej jakości usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Studnie głębinowe Wieluń / Wiercenie studni Wieluń

Każdy budynek mieszkalny, gospodarczy powinien mieć dostęp do bieżącej wody. Niestety bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której nie możemy przyłączyć się do sieci wodociągowej. Powodem jest brak zgody na przyłącze wodno-kanalizacyjne lub wysokie koszty związane z jej budową. Jedynym rozwiązaniem w te sytuacji jest budowa własnego ujęcia wody.

Planując wiercenie studni w Wieluniu musisz ustalić przydatność studni, aby określić rodzaj studni, jej średnicę oraz metodę wiercenia. Najczęściej spotykamy się z:

 • Studniami kręgowymi o dużej średnicy, wykonywane ręcznie. Ich wydajność jest bardzo mała, a woda znajdująca się w nich jest mocno zanieczyszczona i niezdatna do picia. Studnie kręgowe zazwyczaj mają zastosowanie podczas podlewania niewielkiego ogródka.
 • Studniami abisyńskimi wąsko-średnicowymi, zazwyczaj płytkimi, mającymi głębokość średnio do 10m. Podobnie jak w przypadku studni kopanych są mało wydajne, a woda z nich zanieczyszczana jest składnikami przedostającymi się z gruntu. 
 • Studniami głębinowymi o małej średnicy jednak zazwyczaj bardzo dużej wydajności. Woda pobiera jest z głębokich warstw wodonośnych zwykle znajdujących się pod warstwą nieprzepuszczalną, przez co woda z nich jest dużo lepszej jakości niż w przypadku pozostałych studni. Studnia głębinowa jest znacznie droższą inwestycją niż budowa studni kopanej czy abisyńskiej, jednak wysoką cenę rekompensuje duża wydajność oraz dobra jakość wody.

Wybór miejsca na studnię głębinową

Lokalizacja studni głębinowej w Wieluniu ma duże znaczenie m.in. ze względu na koszty związane z jej budową. Na początku należy upewnić się czy na danym terenie jest możliwość budowa studni głębinowej Wieluń to lokalizacja, gdzie mieszka wielu naszych zadowolonych klientów. Należy upewnić się, że na danym terenie znajduje się woda i oszacować średnią głębokość warstwy wodonośnej. Nasza firma pomoże Ci w ustaleniu tych informacji. Nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z próbnymi odwiertami w celu zlokalizowania wody. 

Jeśli woda występuje na Twojej działce należy zastanowić się czy woda wykorzystywana będzie do użytku gospodarczego, czy w przyszłości również do użytku domowego. Aby przyłączyć wodę do domu należy wykonać przyłącze wodno-elektryczne, którego cena uzależniona jest od metra. Im bliżej domu znajduje się studnia tym mniejsze koszty poniesiesz w związku z wspomnianym przyłączem. 

Podczas budowa studni głębinowej Wieluń należy również pamiętać, aby zachować odpowiednie odległości od miejsc, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość wody czerpanej ze studni. Odpowiednie miejsce do wiercenia studni określa prawo budowlane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Jak powstaje studnia głębinowa?

 1. Zlokalizowane odpowiedniego miejsc do odwiertu studni.
 2. Uprzątnięcie terenu, na którym będzie budowana studnia.
 3. Odwiert studni specjalistycznym sprzętem do pojawienia się warstwy wodonośnej.
 4. Osadzenie rury filtracyjnej oraz atestowanych rur osłonowych.
 5. Oczyszczanie wybudowanego otworu.
 6. Badanie wydajności studni głębinowej.
 7. Montaż pompy głębinowej dobranej do wydajności studni.
 8. Montaż obudowy studni betonowej lub PCV.
 9. Ewentualny montaż przyłącza wodno-elektrycznego.

Własna studnia głębinowa w Wieluniu jest dobrym rozwiązaniem, jeśli w pobliżu nie znajduje się sieć wodociągowa. Bardzo często właściciele domu jednorodzinnego marzą o pięknym ogrodzie, jednak wiąże się to z ogromnymi kosztami związanymi z jego utrzymaniem. Posiadając własne ujęcie wody będziesz mógł korzystać z wody za darmo bez jakichkolwiek ograniczeń. Aby zaoszczędzić na budowie studni głębinowej, możesz również zaplanować inwestycję wspólnie z sąsiadem. Wiercenie studni głębinowych uniezależnia nas również od przerw w dostawie wody z siedzi wodociągowej.